pondělí, září 07, 2009

Suvenýr z nebe

Nedaleko slovenského Popradu, v Gánovcích, stojí pobočka Slovenského hydrometeorologického ústavu. Když mi bylo nějakých šest let, vídával jsem odutd, z okna popradského bytu, stoupat k nebi meteorologické balony. Na mé zvědavé dotazy, co se pak dál děje se sondou, která na balonu visí, mi rodiče odpověděli, že balón časem praskne a sonda spadne na zem. Oči se mi tehdy rozzářily. Najít takovou sondu se stalo jedním z mých dětských snů :).

Uplynulo 24 let a já už na svůj sen dávno zapoměl. Procházím se takhle odpoledne po lese, a můj pohled zavadí o bílou krabičku, visící těsně nad zemí na dlouhém provázku z koruny stromu. Z dálky to budilo dojem nějaké amatérské pastičky na zvíře, hmyz, ... ? Jak jsem se blížil, začalo mi vrtat hlavou, jak se mohlo někomu podařit zavěsit tu věc na úplně vrchní větěv snad dvacetimetrového stromu. A taky proč? Ten provázek vedl nahoru, a pak zase dolů, a na jeho druhém konci byl plastový držák a z něj visící zbytky balonu. Bohužel ten se mi vysvobodit nepodařilo, ale ta bílá krabička, ta mi tu teď hrdě leží na stole :-)

PS: protože to není tak dávno co jsem stejným místem procházel, musela tam viset maximálně týden.

4 komentáře:

Veronika řekl(a)...

A co teď s tím? To se někam posílá/vrací?

Elvenking řekl(a)...

detske sny se maji plnit :)

Sajri řekl(a)...

Cekal bych, ze na tom bude nejaka nalepka "prosime pripadneho nalezce, aby...", ale nic takoveho tam neni. Cetl nebo slysel jsem nejaky rozhovor s meteorologem, ze prevazna vetsina se nenajde, nebo to lidi nevraceji. Takze si rikam ze to asi nebude tak drahe, a uz jsem byl presvedcen, abych si to nechal jako suvenyr :-).

Mima řekl(a)...

Plnis, Sajri, i moje detske sny :-)